Првиот трејлер за новата адаптација на „Emma“ изгледа совршено

Обожавателите на Џејн Остин ќе можат да уживаат во новата филмска адаптација на класикот „Emma“. Во главната улога на познатата стројничка се појавува Ања Тејлор Џој, а премиерата е закажана за 21 февруари 2020 година.

Филмот го следи животот на Ема Вудхаус која сака да се постави во улога на стројник кон луѓето околу себе, сè до оној момент кога неочекувано ќе се појави нејзината прилика.

Покрај Ања, во останатите улоги се појавуваат Џони Флин, Миа Гот, Кејлиум Тарнер, Миранда Харт, Џош О’ Конор и други.

Ова ќе биде трета филмска адаптација на новелата на Остин, објавена на 23 декември 1815година.

Филмот е во продукција на Focus Features.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Филм & ТВ

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Read more

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more

Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Read more

Сцена

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов сингл на Љубојна  - „Љубов по Татунчо“ за македонскиот филм „Стела“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите филмови во 2020, досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Крис Хемсворт ќе мине низ најголемата физичка трансформација за Хулк Хоган

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix одбива да го тргне контроверзниот еротски филм „365 Days“ од репертоарот

Читај повеќе