Прво се посрамоти, но веднаш се извади со гол со ножички

Андреа Белоти беше јунакот на Торино синоќа откако со неговите два гола донесе победа над Милан. Но, за оној вториот навистина се намачи откако прво на празен гол успеа да се сплетка промашувајќи ја топката за веднаш да се извади со ножички.

Во 76-тата минута, само 4 минути откако израмни на 1:1, Белоти налета на одбиена топка по шутот на Симоне Ѕаѕа, но се посрамоти. Празниот гол не упсеа да го погоди бидејќи се сплетка и ја промаши топката која наместо в гол летна нагоре.

Веднаш реагираше инстиктивно, се вивна во воздух и со ножички ја затресе мрежата на Џиџи Донарума, вадејќи се за промашувањето и воедно постигнувајќи го голот на колото.

реклама

Спорт

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Нови видеа

play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more
play_arrow

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more
play_arrow

Еволуција на облакодерите: Највисоките градби од 1901 до денес

Read more
play_arrow

10 утрински навики поради кои не можете да ослабете

Read more
play_arrow

Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Read more