Прво се посрамоти, но веднаш се извади со гол со ножички

Андреа Белоти беше јунакот на Торино синоќа откако со неговите два гола донесе победа над Милан. Но, за оној вториот навистина се намачи откако прво на празен гол успеа да се сплетка промашувајќи ја топката за веднаш да се извади со ножички.

Во 76-тата минута, само 4 минути откако израмни на 1:1, Белоти налета на одбиена топка по шутот на Симоне Ѕаѕа, но се посрамоти. Празниот гол не упсеа да го погоди бидејќи се сплетка и ја промаши топката која наместо в гол летна нагоре.

Веднаш реагираше инстиктивно, се вивна во воздух и со ножички ја затресе мрежата на Џиџи Донарума, вадејќи се за промашувањето и воедно постигнувајќи го голот на колото.

реклама

Спорт

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more
play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more