Прво се посрамоти, но веднаш се извади со гол со ножички

Андреа Белоти беше јунакот на Торино синоќа откако со неговите два гола донесе победа над Милан. Но, за оној вториот навистина се намачи откако прво на празен гол успеа да се сплетка промашувајќи ја топката за веднаш да се извади со ножички.

Во 76-тата минута, само 4 минути откако израмни на 1:1, Белоти налета на одбиена топка по шутот на Симоне Ѕаѕа, но се посрамоти. Празниот гол не упсеа да го погоди бидејќи се сплетка и ја промаши топката која наместо в гол летна нагоре.

Веднаш реагираше инстиктивно, се вивна во воздух и со ножички ја затресе мрежата на Џиџи Донарума, вадејќи се за промашувањето и воедно постигнувајќи го голот на колото.

реклама

Спорт

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more