Прво скокни, па кажи оп: Импресивна сцена која стана хит

Рисовите се ноќни животни кои ретко излегуваат преку ден, токму затоа оваа снимка стана вистински хит на социјалните мрежи.

Овој импресивен скок е снимен во Луизијана минатиот месец, а снимката е објавена пред два дена.

Според Лорел Сериејс од Универзитетот во Кејптаун, рисовите со леснотија можат да прескокнат неколку метри, а помалите мачки уште повеќе.

За овој случај таа вели дека рисот најверојатно ловел или не сакал да се наводени. Таа додаде дека големите мачки можат да скокнат до 6 метри.

Remote video URL

 

Тагови
реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Забава

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Read more

Слатката десктоп ласица Ози

Read more

Трикови со кои на старите работи по дома ќе им дадете нова улога

Read more

Прво скокни, па кажи оп: Импресивна сцена која стана хит

Read more

Видео

  • play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Забрзано се топат глечерите на Антарктик и на Гренланд

Читај повеќе
  • play_arrow

Како функционираат тестовите за дијагноза на вируси?

Читај повеќе
  • play_arrow

Слатката десктоп ласица Ози

Читај повеќе
  • play_arrow

Како авиокомпаниите вршат дезинфекција и чистење на авионите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пролетта на Бајкалското Езеро

Читај повеќе
  • play_arrow

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Читај повеќе