Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Секоја година, компаниите трошат милиони долари за реклами од 30 секунди што се емитуваат за време на доделувањата на Оскарите или Златните глобуси, кога голем дел од светот е залепен за екраните.

Но, ABC, која ги има ексклузивните права за пренос на Оскарите, лани ја одби рекламата на Frida Mom во која имаше мајка како оди во веце по породување, со видни болки.

Годинава, брендот за производи за интимна нега и хигиена се враќа со нова реклама „без пардон“ што ќе се емитува за време на доделувањето на Златните глобуси.

Frida Mom овојпат отиде чекор понатаму и за првпат ќе прикаже како навистина изгледаат градите на жените кога дојат.

Видеото „Stream of Lactation“ е вистински приказ на тешкотиите со кои се соочуваат доилките, особено ако се нови мајки.

„Доста беше. Време е да се грижиш за твоите гради, а не само за бебето – со Frida Mom“, гласи слоганот што звучи како вистинско освежување во општество во кое мајчинството најчесто е прикажано како нешто „стерилно“ и „непотребно нашминкано“.

Remote video URL
Тагови
реклама

Што го возбудува вистинскиот Македонец?

Read more

Предизвик од 52 недели: Како да заштедите 1.400 евра за една година?

Read more

Пет држави кои му се враќаат на животот како пред пандемијата

Read more

Поза мачка - идеална за долг секс и двоен оргазам

Read more

Филм & ТВ

Се спрема нов „Телохранител“ – кој би ги заменил Витни Хјустон и Кевин Костнер?

Read more

Компанија плаќа да ги изгледате 13-те најстрашни филмови во историјата

Read more

Што ќе гледаме на Скопје Синема Сити 007?

Read more

„Maid“- новата серија која ќе ви го разнежни срцето

Read more
 

Сцена

Почнува 36-тото издание на Макфест

Читај повеќе

Се спрема нов „Телохранител“ – кој би ги заменил Витни Хјустон и Кевин Костнер?

Читај повеќе

Компанија плаќа да ги изгледате 13-те најстрашни филмови во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Скопје Синема Сити 007?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Maid“- новата серија која ќе ви го разнежни срцето

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ го откачи Фил Колинс и го замени со Диџеј Снејк

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бритни Спирс се сврши по третпат

Читај повеќе