Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Секоја година, компаниите трошат милиони долари за реклами од 30 секунди што се емитуваат за време на доделувањата на Оскарите или Златните глобуси, кога голем дел од светот е залепен за екраните.

Но, ABC, која ги има ексклузивните права за пренос на Оскарите, лани ја одби рекламата на Frida Mom во која имаше мајка како оди во веце по породување, со видни болки.

Годинава, брендот за производи за интимна нега и хигиена се враќа со нова реклама „без пардон“ што ќе се емитува за време на доделувањето на Златните глобуси.

Frida Mom овојпат отиде чекор понатаму и за првпат ќе прикаже како навистина изгледаат градите на жените кога дојат.

Видеото „Stream of Lactation“ е вистински приказ на тешкотиите со кои се соочуваат доилките, особено ако се нови мајки.

„Доста беше. Време е да се грижиш за твоите гради, а не само за бебето – со Frida Mom“, гласи слоганот што звучи како вистинско освежување во општество во кое мајчинството најчесто е прикажано како нешто „стерилно“ и „непотребно нашминкано“.

Remote video URL
Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Read more

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Read more

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе
  • play_arrow

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 грешки во „Twilight“ филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

50 работи кои веројатно не ги знаете за „Dexter“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен вториот трејлер за „Cruella“ со Ема Стоун како негативец

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлер за новата серија „Jupiter's Legacy“

Читај повеќе
  • filter

Девет филмови што не може да ги изгледате докрај

Читај повеќе