ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Пари Сен-Жермен не се откажува од намерата да потпише договор со напаѓачот на Барселона, Лионел Меси.

Парижаните го планираат својот состав за следната сезона со 33-годишниот Аргентинец во него, објавија француските медиуми.

Исто така, ПСЖ е заинтересиран за дефанзивецот на Барселона, Емерсон Апаресидо, кој сега игра на позајмица во Бетис. Францускиот клуб сака да го засили и средниот ред.

„Светците“ веруваат дека огромните трошоци што клубот ќе мора да ги направи ако Лионел Меси, Килијан Мбапе и Нејмар играат во ист тим, ќе се исплатат, бидејќи приходите од рекламирање и продажба на стоки ќе се зголемат неколку пати.

Меси оваа сезона одигра 32 натпревари во Ла Лига, постигна 28 гола и направи девет асистенции.

реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more

Фудбал

Енрике им се извини на навивачите за ремито со Шведска

Read more

ФФМ побара од УЕФА најстрога казна за Арнаутовиќ

Read more

Арнаутовиќ се извини на македонски и албански јазик: „Не сум расист“

Read more

Чешка ја порази Шкотска во Глазгов, спектакуларен гол на Шик

Read more
 

Спорт

Енрике им се извини на навивачите за ремито со Шведска

Читај повеќе

ФФМ побара од УЕФА најстрога казна за Арнаутовиќ

Читај повеќе

Арнаутовиќ се извини на македонски и албански јазик: „Не сум расист“

Читај повеќе

Виландер: Новак делува застрашувачки

Читај повеќе

Чешка ја порази Шкотска во Глазгов, спектакуларен гол на Шик

Читај повеќе

Кардиолози тврдат дека најверојатно е крај со кариерата на Ериксен

Читај повеќе

„Росонерите“ сакаат капитенската лента да ја добие херојот Кјер

Читај повеќе

Случајот Ериксен ја покажа мрачната страна на фудбалот и медиумите

Читај повеќе

Трајковски: Натпреварот со Украина е клучен за нас

Читај повеќе