ПСЖ ќе биде посилен без Мбапе: Четири големи имиња ќе атакуваат на европската титула

Пари Сен Жермен полека влегува во летото во кое ќе треба да го надомести заминувањето на најголемата ѕвезда Килјан Мбапе, а тоа значи доаѓање на засилувања кои ќе го заменат.

ПСЖ нема да седи со скрстени раце и да чека да се појави некој „нов Мбапе“ откако најголемата ѕвезда реши бесплатно да го напушти „Паркот на принцовите“. Напротив, парижаните подготвија список од четири засилувања кои би го направиле тимот неспоредливо посилен и можеби ќе ја донесат титулата европски првак, која никогаш нема да стигне до клубот.

Што се однесува до наследникот на Мбапе, во игра се двајца фудбалери и многу е реално еден од нив следното лето да се пресели во ПСЖ. Тоа се Рафаел Леао од Милан и Хвича Кварацхелија од Наполи.

Двајцата фудбалери се многу посакувани од спортскиот директор Луис Кампос, кого го запознал порано во кариерата и многу добро ги познава нивните квалитети, а особено добар однос со Леао во Лил. Но, неговата откупна клаузула е 175 милиони евра, што значи дека ПСЖ би морал да одвои сериозна сума на пари и да му ја плати на Милан.

Без разлика дали еден од овие двајца крилни офанзивци ќе го засили ПСЖ, тимот ќе тргне по уште двајца офанзивци на други позиции.

Тоа се Бернардо Силва од Манчестер Сити и напаѓачот на Наполи, Виктор Осимхен. Бернардо Силва е идеален за ПСЖ бидејќи има откупна клаузула од 60 милиони евра и тој трансфер е најреален од сите. Исто така, Португалецот е подготвен за нови предизвици по неколкугодишна успешна авантура во Манчестер Сити.

 

Тагови
реклама

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more

Кои хороскопски знаци најчесто се разведуваат?

Read more

Алкарас со триумф во Индијан Велс ќе се врати на врвот на АТП листата

Read more

Фудбал

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

Read more

Мбапе ги повика младите Французи да гласаат: Екстремистите се многу блиску

Read more

Далеку од вниманието на ЕУРО и Копа Америка се игра уште едно првенство

Read more

Срушен рекордот за најбрз гол на ЕУРО: Албанија погоди по само 23 секунди

Read more
 

Спорт

  • filter

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

Читај повеќе

Мбапе ги повика младите Французи да гласаат: Екстремистите се многу блиску

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Далеку од вниманието на ЕУРО и Копа Америка се игра уште едно првенство

Читај повеќе

Пролет се засили со Стојчевиќ, нов договор за Василевски

Читај повеќе
  • play_arrow

Срушен рекордот за најбрз гол на ЕУРО: Албанија погоди по само 23 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Новак Ѓоковиќ почна да тренира по операцијата на коленото

Читај повеќе
  • play_arrow

Навивач на Шкотска изведе иконска сцена од Braveheart пред стотици Германци

Читај повеќе
  • play_arrow

Словенија го освои ЕУРО 2024, ама во најдобро пиво

Читај повеќе

ПСЖ за 20 милиони го купи најдобриот руски голман

Читај повеќе