ПСЖ со петарда среде Лион избори куп финале

Тимот на Пари Сен-Жермен е првиот финалист во Купот на Франција откако синоќа со 1:5 триумфираше на гости кај Лион.

Домаќините поведоа уште во 11. минута преку Мартен Терје за момент најавувајќи сензација, но само три минути подоцна гостите израмнија преку Килјан Мбапе. Во 61. минута Фернанду Марсал играше со рака, доби втор жолт и му подари пенал на ПСЖ кој го реализираше Нејмар за 1:2, а потоа двапати Мбапе и еднаш Пабло Сарабија погодија за 1:5.

ПСЖ во финалето ќе се сретне со подобриот од Сент Етјен - Рен, дуел кој се игра вечерва од 20.55 часот.

реклама

Фудбал

Чесите се снајдоа за групно гледање фудбал и навивање

Read more

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Read more

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Read more

Фудбалски маратон: 32 дена со ред ќе има натпревари во Ла Лига

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more