Пукање пред угостителски објект и градинка во Скопје, едно лице повредено

Скопје, 2 јуни 2020 (МИА) – Во СВР Скопје изутрината во 05:45 часот било пријавено дека во близина на угостителски објект и градинка на ул. „Архиепископ Доситеј“ во Скопје едно лице пукало од огнено оружје кон К.Т (24) од Скопје, кој управувал мотоцикл, при што бил повреден во пределот на ногата.

Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза““ за укажување лекарска помош.

Од МВР информираат дека увид на местото на настанот извршила увидна елипа од СВР СКопје, при што биле пронајдени шест чаури од муниција за пиштол.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Тагови
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Read more

Хроника

Скопјанец обвинет за кражба на икони вредни 1.000 евра

Read more

Нови 422 казни за неносење маска

Read more

Маж најден мртов откако ја нападнал сопругата со секира додека спиела

Read more

Турци избегале од хотел-карантин во Скопје со чаршав импровизиран како јаже

Read more

Вести

67 заразени во Скопје не се знае од каде потекнуваат

Читај повеќе

Нови 205 заразени, 336 оздравени, најмногу од Скопје

Читај повеќе

Објавени транскрипти од апсењето на Флојд: Кажете им на децата дека ги сакам. Мртов сум

Читај повеќе

Задолжителен негативен ковид тест за влез во Грција преку Промахонас од 14 јули

Читај повеќе

Половина Оклахома прогласена за резерват на Домородните Американци

Читај повеќе

Скопјанец обвинет за кражба на икони вредни 1.000 евра

Читај повеќе

Откриен шпион во кабинетот на Ангела Меркел

Читај повеќе
  • play_arrow

МОСТ ќе ги следи изборите со близу 900 набљудувачи

Читај повеќе

ССНМ: Новинарите и медиумските работници со плата далеку под просечната

Читај повеќе