Пукање во геј бар во Братислава: Тинејџер уби две лица, па себе

Вооружен 19-годишник синоќа во Братислава уби двајца мажи и тешко повреди келнерка во популарен ЛГБТИ+ паб во центарот на градот, соопшти полицијата. 

Истрагата го идентификувала сторителот, кој исто така е мртов, објави полицијата на Facebook. Двајца мажи се убиени пред паб кој е популарна дестинација за припадниците на ЛГБТИ+ заедницата во центарот на Братислава.

Сторителот го признал делото преку интернет пред да се самоубие, пишува порталот Sme.sk.

URL

19-годишниот  напаѓач објавил пораки со омраза за сексуалните малцинства во форма на манифест со хомофобична содржина и неонацистички чувства на Twitter и на други социјални медиуми, се вели во извештајот. Од утрово, ниту еден од тие профили повеќе не се достапни.

Тагови
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Свет

Германската војска за прв пат го употреби моќниот HIMARS

Read more

Орбан: Планот на Трамп за мир во Украина е добро разработен

Read more

Ене го на покривот – нова снимка од атентатот на Трамп: Очевидци покажуваат со прст кон напаѓачот и викаат кон полицијата

Read more

Откриено што правел атентаторот на Трамп пред нападот

Read more
 

Вести

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Читај повеќе

Земјотрес во Скопје

Читај повеќе

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Читај повеќе

Говорот на бугарскиот генерал Терпешев на Второто заседание на АСНОМ

Читај повеќе

Кинезите ги повлекуваат маиците со историската фотографија на Трамп

Читај повеќе

Вулин: Големите сили ја фалат Македонија кога ги повредува Србите, но кога шумите ќе почнат да горат Србија е прва на помош

Читај повеќе

Мемеди: Родителите на бебето и медицинската сестра се смирија и си подадоа рака, случајот е затворен

Читај повеќе

Германската војска за прв пат го употреби моќниот HIMARS

Читај повеќе

Доларот зајакна, Трамп ги тресе азиските берзи

Читај повеќе