Пушењето веќе не е секси

Пушењето освен што му штети на здравјето, му штети и на љубовниот живот, пишува Cosmopolitan.

Истражувањето кое го спроведе апликацијата за запознавање Dua на примерок од 460.000 корисници, забележа интересни податоци кога е во прашање љубовниот живот на пушачите.

Имено, како што пишува Cosmopolitan, луѓето кои се означиле како „пушачи“ на споменатата апликација добиле 52,7 отсто помалку совпаѓања во однос на непушачите.

Исто така, жените кои се опишале себеси како непушачи добиле 63,6 отсто повеќе понуди за запознавање од жените кои пушат. Врз основа на дадените податоци, се чини дека жените пушачи имаат ограничен број понуди за запознавање во споредба со непушачите.

А кое „правило“ важи за мажите?

Се чини дека пушењето има помал ефект врз привлечноста на мажите, при што пушачите добиваат 48,4 отсто помалку понуди за состанок.

Тагови
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Љубов и секс

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која е идеалната разлика во години за успешна врска?

Read more

7 прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Read more

Кои се најсреќните, а кои најтешките години во бракот?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Работи што е тешко да ги правиш додека трчаш

Читај повеќе

Како правилно се чистат екраните?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трикови за шминкање со Дејвид Бекам

Читај повеќе

Кои се најчести знаци на зголемена простата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Читај повеќе

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Читај повеќе

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Читај повеќе

Зошто годинава симптомите на алергија се полоши од вообичаено?

Читај повеќе

Дебелите момчиња често стануваат неплодни мажи, открива нова студија

Читај повеќе