Путин го урочи: Бајден трипати падна по скали

Кратко откако Владимир Путин му посака добро здравје, американскиот претседател Џо Бајден за малку ќе се самоповредеше откако качувајќи се на авион трипати се сопна по скали.

Бајден со качуваше на Air Force One авионот со кој замина за Атланта. Качувајќи се, 78-годишниот претседател во три наврати еден по друг се сопна на скалите, но за негова среќа не се повреди.

Очигледно возраста си го прави своето, па физички Бајден не е во добра кондиција. Буквално трчаше по скалите, а трите пада го предупредија дека очигледно треба да го успори чекорот во иднина.

Или пак едноставно скалите му се проблем.

Remote video URL
Remote video URL
Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Чек дис аут

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Запознајте го Кристијано МекДоналдо

Read more

Зошто ни се потребни престапни години и како настанале?

Read more

Неверојатно: Британците уште во 1971 година речиси измислиле навигација налик на GPS

Read more
 

Магазин

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Читај повеќе
  • filter

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Читај повеќе

Најкрцкави компири од рерна според Џејми Оливер

Читај повеќе

Кога и што е најдобро да појадуваат луѓето со дијабетес тип 2?

Читај повеќе

Кој има поголема корист од вежбањето - мажите или жените?

Читај повеќе

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Читај повеќе

Бурек економија

Читај повеќе

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Читај повеќе

Што значат вашите секс соништа?

Читај повеќе