Путин: Конфликтите во Украина и поранешниот СССР се резултат на распадот на Советскиот Сојуз

Рускиот претседател Владимир Путин нагласи денеска дека конфликтите во земјите од поранешниот СССР, вклучително и Украина, се резултат на распадот на Советскиот Сојуз.

„Доволно е да се погледне што се случува сега меѓу Русија и Украина и што се случува на границите на некои други земји од ЗНД (Заедница на Независни Држави). Сето ова, се разбира, е резултат на распадот на Советскиот Сојуз“, рече Путин.

Ова го изјави Путин на телевизискиот состанок со шефовите на разузнавачките служби на поранешните советски земји, јавија западни медиуми.

реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Read more

Свет

Бразил ризикува да ја загуби контролата над Амазон во корист на шверцерите со дрога

Read more

Шолц: Правиме сè што можеме за да спречиме директна војна меѓу Русија и НАТО

Read more

Укинувањето на моралната полиција: Вистинска промена или ПР потег на режимот против Иранките?

Read more

Која е Дина Болуарте – првата жена претседател на Перу?

Read more
 

Вести

Бразил ризикува да ја загуби контролата над Амазон во корист на шверцерите со дрога

Читај повеќе

Канада ќе ги заостри правилата за странски инвестиции

Читај повеќе

Шолц: Правиме сè што можеме за да спречиме директна војна меѓу Русија и НАТО

Читај повеќе
  • play_arrow

Укинувањето на моралната полиција: Вистинска промена или ПР потег на режимот против Иранките?

Читај повеќе

Која е Дина Болуарте – првата жена претседател на Перу?

Читај повеќе

Европа зимава ќе има греење, но што ќе биде потоа?

Читај повеќе

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Читај повеќе

Охрид не смее да биде синоним за скапо сместување, студени соби и бајат појадок

Читај повеќе

Продолжуваат протестите на приватните автобуски превозници

Читај повеќе