Путин прогласен за најсекси маж во Русија

Резултатите од анкета спроведена во Русија покажуваат дека 18% од руските мажи и 17% од жените сметаат дека претседателот Владимир Путин е најсекси маж во земјата.

Екстремно сомнителната анкета на сајтот за вработување Superjob.ru испитала 2.000 Руси и утврдила дека 68-годишниот ерген е најсекси маж во земјата, пишува The Moscow Times.

„Русите сè уште го сметаат Владимир Путин за најатрактивен славен човек во земјата“, објави Superjob.ru, и покрај падот на рејтингот на претседателот за 1% во споредба со минатата година.

Случајно, анкетата од отворен тип и спроведена лично, беше објавена откако Путин доби можност да се кандидира за претседател до 2036 година.

Интересен е податокот дека 19% од мажите испитаници лично за себе рекле дека се најсекси маж во Русија, додека 18% од жените рекле дека нема ниту еден секси во целата земја, пишува The Moscow Times.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Стил

Аманда Горман е првата поетеса на насловната на Vogue

Read more

Доза магија во колекцијата „Храбар нов свет“ на АЛШАР

Read more

Луција Јаворчекова, од шампионка во велосипедизам до ѕвезда на Instagram

Read more

Путин прогласен за најсекси маж во Русија

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои важат за најљубоморни

Читај повеќе

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе