Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Рускиот претседател Владимир Путин заигра на гала натпреварот, беше доста голгетерски расположен и го предводеше својот тим до голема победа.

Тимот наречен Хокеарски Легенди предводен од Путин со 17:6 го растури комбинираниот тим на Ноќната Хокеј Лига во гала натпревар кој се одржа во арената „Бољшој Леден дворец“ во Сочи.

Рускиот претседател постигна 7 гола: 1 во првата третина и по 2 во втората и третата.

Во тимот на Путин соиграчи му беа министерот за одбрана Сергеј Шојгу, како и олимписките шампиони Вјачеслав Фетисок, Алексеј Касатонов, Валериј Камбески, Павел Буре и други. Голман беше гувернерот на регионот Тула, Алексеј Дјумин. Путин традиционално настапи во црвен дрес со број 11.

На спротивната страна дел од тимот беа газдата на Volga Group, Генадиј Тимченко, извршниот директор на Norilsk Nickel, Владимир Потањин, како и косопственикот на СМП Банк, Роман Ротенберг.

Remote video URL
Remote video URL

Ноќната Хокеј Лига беше формирана на иницијатива токму на Путин во 2012 година кога се одигра и првиот натпревар, на 7 мај, само неколку часа по претседателската инаугурација на Путин во Кремлин.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Чек дис аут

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе