„The Queen’s Gambit“ нема да добие втора сезона

Серијата „The Queen’s Gambit“заврши по една сезона на Netflix во ноември, а гледачите се надеваат на продолжение на приказната за Бет Хармон.

Серијата беше доста успешна и логично би било да се обнови за втора сезона, но извршниот продуцент Вилијам Хирберг јасно стави до знаење дека нема да има втора сезона.

„Убаво е да се знае дека луѓето ја сакаат серијата и сакаат да минат повеќе време со овие ликови, но тоа никогаш не го замисливме така. Сметаме дека серијата има задоволителен крај и дозволивме публиката да го пополни просторот за тоа што понатаму се случува со Бет Хармон. Ништо не се промени, и покрај тоа што обожавателите бараат повеќе. Скот и јас сме навистина среќни поради целосната приказна за Бет“, напиша Хорберг.

Во првиот месец од прикажувањето на Netflix, серијата ја гледаа 62 милиони гледачи, што ја прави најголемата мини серија досега.

Ања Тејлор-Џој освои Златен глобус за најдобра актерка во мини серија. Запрашана дали повторно би ја репризирала улогата, таа одговори:

„Можеби. Не сакам да разочарам никого, но никогаш не помисливме на тоа. Во серијата го гледате нејзиниот лик како расте, останува на добро место. Па, искрено бевме изненадени кога луѓето почнаа да прашуваат каде е втората сезона“, вели Ања.

Тагови
реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Убавица на денот: Луција Јаворчекова

Read more

Филм & ТВ

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Read more

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Read more

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Read more

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Читај повеќе

Топ 10 најсмешни романтични комедии на сите времиња

Читај повеќе

Тимот на Џенифер Анистон демантира дека актерката ќе посвои дете

Читај повеќе

Ченинг Тејтум објави секси селфи и го „запали“ Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Многу ѕвезди, уште повеќе акција во трилерот „Hitman’s Wife’s Bodyguard“

Читај повеќе