Работа од соништата за љубителите на вино – плата од 10.000 долари

Винарницата Murphy-Goode од Калифорнија објави оглас за работа од соништата за сите страсни љубители на вино.

Личноста којашто ќе ја добие работата една година ќе живее во областа Сонома, позната по вината, без да плаќа кирија. Платата е 10.000 долари месечно.

Новите вработени во винарницата би требало да бидат подготвени да ја следат својата страст, стои во огласот. Првите неколку месеци работните должности се широки, што овозможува новиот работник да ги сфати сите аспекти од винарството. Потоа, винарницата ќе работи на дефинирање на страстите и доловување на неговото место во светот на виното.

„Ви нудиме работа којашто ќе ве катапултира во винската стратосфера“, стои во описот на компанијата.

Некои од потенцијалните работни должности се стекнување знаење за работење со вино, учења за е-трговија и слично. Работното место е отворено за сите постари од 21 година и овластени за работа во САД. Потенцијалните кандидати треба да снимаат видео во кое ќе објаснат зошто е ова нивната работа од соништата. Најважната квалификација е вистинската љубов кон виното.

Огласот е отворен до 30 јуни, а избраниот кандидат со работа почнува од септември годинава.

Станува збор за семејна винарница основана во 1985 година во Калифорнија.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Чек дис аут

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Read more

Како ќе изгледаа денес да беа живи: Елвис, Мерилин, Ленон, Дијана...

Read more

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Read more

Швајцарците ќе закопаат 2.000 пара гаќи во име на науката

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе