Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Начинот на живот и исхраната значително влијаат на тоа колку вашиот имунолошки систем може да ве заштити од болести и колку брзо се опоравувате.

Покрај спиењето, вежбањето и намалувањето на стресот, содржината на хранливи материи во храната што ја јадете може многу да влијае на тоа колку сте подготвени да се борите против болести.

„Вообичаената исхрана со овошје, зеленчук, цели зрна, протеини со малку маснотии, јаткасти плодови и семиња ќе го опреми вашиот имунолошки систем непречено за да ве заштитува кога ви е најпотребно“, вели нутриционистката д-р Марџи Сајдел.

Се разбира, има многу видови храна и пијалоци кои имаат многу мала хранлива вредност, а нивното прекумерно внесување е тесно поврзано со дебелината, дијабетесот и други хронични болести. Според Сајдел, овие намирници може да го загрозат вашиот имунолошки систем и неговата способност да ве одржува здрави.

Едноставно кажано, може да се разболите од лоши навики во исхраната и еве неколку работи што треба да се избегнуваат за да се подобри способноста на вашето тело да избегне болести и воспаленија:

1. Газирани сокови

„Газираните пијалоци засладени со шеќер не носат ништо друго освен празни калории“, објаснува Сајдел.

Покрај тоа што придонесува за дебелина и сродни хронични заболувања поврзани со попречен имунолошки систем, прекумерното внесување шеќер може исто така да ги влоши воспаленијата и да ја загрози можноста за борба против болеста.

2. Алкохолни пијалоци

Додадете ослабен имунолошки систем на долгиот список на причини за да го намалите внесот на алкохол.

„Прекумерното пиење може да доведе до намалување на способноста на вашето тело да се бори против болести, а исто така може да ве направи подложни на пневмонија и други белодробни состојби, побавно зараснување на раните и побавно закрепнување од болест“, вели Сајдел.

3. Замрзната храна

Ова првенствено се однесува на готови замрзнати оброци, бидејќи за разлика од брзо замрзнатиот зеленчук, тие не содржат речиси никакви хранливи материи, туку само празни калории. Иако во бурното модерно секојдневие сите почесто посегнуваме по вакви побрзи решенија, секогаш е поздраво да се испржи јајце отколку да се подготви готов замрзнат оброк во микробранова печка или рерна, објаснуваат експертите.

„Содржината на сол, шеќер, заситени масти и рафинирани јаглехидрати е висока, со малку хранливи материи и растителни влакна“, објаснува Сајдел.

Ова не е нуклеарна физика – јадењето непреработена, свежо приготвена храна ќе ви го зајакне имунитетот.

Тагови
реклама

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Read more

Здравје

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Read more

Д-р Фаучи: Без маски во друштво? Само ако сите се вакцинирани

Read more

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Read more

Што се случува со нашето тело ако седиме премногу секој ден?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Жените кои го променија светот

Читај повеќе

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Човекот кој остана во близина на Фукушима за да спасува мачки

Читај повеќе

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Читај повеќе

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Читај повеќе

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Читај повеќе

Д-р Фаучи: Без маски во друштво? Само ако сите се вакцинирани

Читај повеќе

Март ќе биде тежок месец за овие три хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Први во светот: Норвешка ќе гради тунел за бродови

Читај повеќе