Работи кои автоматски ја убиваат желбата за секс

Доколку почнете да губите интерес за секс или не сте расположени за малку акција, виновниците за тоа може да бидат од физиолошка и психолошка природа, тврдат научници од Универзитетот во Калифорнија.

Тие спровеле истражување во кое учествувале 128 испитаници, одговарајќи на прашања што е тоа што ја убива нивната желба за секс. Крајниот заклучок е дека комуницирањето и размената на нежности има најважна улога во такви ситуации.

Резултатите покажале дека големо влијание за губење интерес за секс активности имаат стресот, нерасчистените ситуации, алкохолот, родителството, употребата на лекови, премалку сон и слично.

Иако по многу нешта се разликуваат, за тоа дека некои работи автоматски ја убиваат желбата за секс се слагаат и мажите и жените.

Еве за кои работи станува збор:

1. Лоша хигиена

Лошиот мирис на телото и на здивот влијае на сексуалниот живот, а недостатокот на хигиена автоматски може да ја убие желбата за секс.

2. Неактивност

Ако сте во искушение сета работа да ја оставите на партнерот, немојте тоа да го правите. Може да играте некоја секси игра во која само еден презема иницијатива и е доминантен, но сето тоа е работа на договор

3. Премногу грубост

Океј, може да се заборавите малку во моменти на страст, но немојте да играте груба игра бидејќи не секој сака таква забава.

4. Чудна долна облека

Да, облеката може да ја запали страста, но и да ја уништи. Дефинитивно сте најсекси без облека, но ако веќе заведувате со секси долна облека потрудете се таа да асоцира на страст.

5. Нападност

Едно е да се биде самоуверен, а сосема друго е да се биде нападен. Претераното шефување во спалната соба не е баш стимулативно, никој не сака нападни луѓе, без разлика колку и да изгледа тоа секси некому.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Љубов и секс

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more

Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Read more

Кои секс трендови ќе владеат во 2021?

Read more
 

Магазин

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Читај повеќе

Трите најверни хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ријана со нова секси колекција на долна облека

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би издржал човекот на секоја планета од Сончевиот Систем?

Читај повеќе