Работи поради кои оставате впечаток на неуредна личност

Б.С.Б.
/ 23.06.2022 / 16:22

Нормално е од време на време да си дозволите себеси да не изгледате уредно, но ако имате важен настан и сакате да оставите добар впечаток, треба да се погрижите за изгледот.

Но, понекогаш се случува да имате чувство дека изгледате неуредно, без разлика колку и да се трудите околу изгледот. На што треба да обрнете внимание во овој случај?

Неправилно пеглање

Кога ја пеглате памучната облека, обрнете внимание на деловите кои се во близина на вашето лице. Памукот лесно се тутка, а за најдобар резултат пеглајте ја памучната облека додека е влажна. Почнете од горниот дел на кошулата или маичката, а потоа преминете на надворешните страни. Ракавите испеглајте ги така што ќе ги откопчате копчињата на нив, а потоа ќе ја следите нивната линија.

Пожолтена бела облека

Пред перење одвојте ја облеката по боја. Белата облека треба посебно да се пере бидејќи ако ја ставите со која било друго боја може да завршите со пожолтена или посивена облека.

Чаршафите и белите крпи перете ги одвоено од облеката.

Излупен лак на нокти

Подобро е воопшто да не се лакирате отколку да шетате со излупен лак на ноктите. Доколку немате доволно време за маникир, најдобро одберете проѕирен лак или лак во неутрална боја.

Предолги панталони

Ова навистина може да биде проблем, особено ако немате време да ги однесете на кратење. Ако веќе носите предолги панталони одредете со кои чевли ќе ги носите, па според тие чевли е најдобро да ги скратите.

Избледена облека

За да спречите избледување на облеката секогаш перете ги алиштата превртени. Исто така, најдобро е да ги перете со студена вода бидејќи топлата побрзо ја разградува нивната боја.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Стил

Instagram убавица: Никол Торн

Read more

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Read more

Работи поради кои оставате впечаток на неуредна личност

Read more

Ѕирнете во луксузната шпанска вила во која Меси летува за 300.000 евра

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најмногу сакаат да шефуваат

Читај повеќе

Instagram убавица: Никол Торн

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Читај повеќе

Едноставен трик како лубеницата да ја направите уште посочна

Читај повеќе

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Читај повеќе

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Читај повеќе

Што не е добро да јадете и пиете пред пливање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе