Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Македонскиот кошаркарски прволигаш Работнички денеска официјално соопшти дека го откажа настапот на вториот турнир во АБА 2 лигата, што попладнево започна во Бања Лука, поради голем број заразени играчи во своите редови.

– Моменталната состојба со коронавирусот во КК Работнички е главната причина поради која не отпатуваме на вториот турнир во АБА 2 лигата, обелодени скопскиот клуб.

Во клупското соопштение се наведува дека, засега, најмалку четворица кошаркари се заразени со коронавирус.

-Уште неколку други пројавуваат симптоми. Во моментов 14 играчи и членови на стручниот штаб имаат добиено решенија за 14-дневна изолација. Во брзо време ќе добиеме резултати од новите тестирања со што ќе имаме појасна слика кои играчи и членови на стручниот штаб се позитивни, соопшти Работнички. 

реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more

Кошарка

Дончиќ со тројка со звукот на сирената го сруши Бостон

Read more

Вашингтон му го нанесе третиот пораз во низа на Лејкерс

Read more

Пирова победа на македонските кошаркари над Естонија

Read more

Харден и Адетокумбо брилираа, нови победи на Бруклин и Милвоки

Read more
 

Спорт

Вардар против Елверум ја прекина серијата без победа во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Турнирот во Доха без најдобрата светска тенисерска Барти

Читај повеќе

Тухел: На Атлетико не му дозволивме ни воздух да земе

Читај повеќе

Кимих постави рекорд во 50-тиот јубилеен натпревар во ЛШ

Читај повеќе

Зидан: Аталанта игра премногу офанзивно

Читај повеќе

Левандовски го надмина Раул и стана трет најдобар стрелец во ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ со тројка со звукот на сирената го сруши Бостон

Читај повеќе
  • play_arrow

Жиру со ножички го реши Атлетико, Баерн шампионски кај Лацио

Читај повеќе

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Читај повеќе