Работник со багер му искрши камиони на шефот бидејќи не му дал плата

Работник од Турција по име Хакан М., создаде неред на работа поради неисплатена плата.

Имено, Хакан работел на ископ на јаглен, а откако не добил плата, седнал во багер и искршил пет камиони на неговиот работодавец.

Сопственик на компанијата наводно е неговиот вујко Омер, пишува турскиот портал Haberturk. Хакан можел да направи уште поголема штета ако луѓето не почнале да го смируваат додека ги кршел камионите.

Овој инцидент, кој наводно се случил пред еден месец, е снимен и објавен на TikTok. За кратко време видеото стана вирално.

Remote video URL

Видеото за два дена собра 7,5 милиони прегледи и повеќе од 25.000 коментари. Многумина напишаа пораки за поддршка на Хакан.

„Тешко е, негово право е да добие плата“, „Дал сѐ од себе“, „Зошто не ги плаќате вашите вработени?“, „Ќе го најдам овој човек и ќе му подадам рака“, „Го направи она што треба“, се само дел од коментарите.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Чек дис аут

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Read more

Што ќе се случи ако Земјата престане да се врти?

Read more

Пет знаци што покажуваат дека некој потајно е социопат

Read more

Поради селфи загинати се 379 луѓе во последните 12 години

Read more
 

Магазин

Славните манекенки како секси Бонд девојки

Читај повеќе
  • filter

Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе

Што се случува кога ви кркори стомакот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Читај повеќе

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Читај повеќе

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Читај повеќе

20 најдобри градови за семеен одмор

Читај повеќе