Рецепти

Ракомет, фудбал или двете? Подгответе ги најдобрите мезиња за големата спортска вечер

1. јуни 2019 - 16:20 | А.С.

Вечерва љубителите на спортот имаат два големи натпревари за следење.

Македонскиот ракометен тим Вардар денеска од 18 часот излегува против фаворитот Барселона во полуфиналето на „Фајнал Фор“ турнирот кој се игра во Келн, додека од 21 часот на стадионот „Ванда Метрополитано“ во Мадрид тимовите на Тотенхем и Ливерпул излегуваат еден против друг во најважниот натпревар сезонава – финалето во Лигата на шампиони.

За вистинско уживање со вашите пријатели, подгответе мезиња и закуска што ќе ви дадат енергија за бурното навивање:

Коментирај