ИХФ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ЕГИПЕТ 2021

Ракометарите со пораз од Белорусија го завршија настапот во Египет

Пораз од Белорусија со резултат од 30:26 забележа македонската репрезентација на последниот свој натпревар на 27. Светско првенство кое се игра во Египет.

Избраниците на селекторот Данило Брестовац, кои Мундијалот го завршуваат со пет порази и само една победа, одиграа добро прво полувреме во кое во најголемиот дел имаа водство, но на пауза се отиде со нерешени, 14:14.

Во второто полувреме македонските ракометари даваа отпор десетина минути, но по 20:20, по едно наивно исклучување на Кузмановски, му дозволија на противникот да направи серија од 4:0 која се покажа клучна за конечниот исход.

Капитенот Кирил Лазаров беше најефикасен во македонскиот национален тим со 7 погодоци. Тој беше прогласен за играч на мечот.

Во другите две средби од последното коло во групата 4 до крајот на денот се среќаваат Словенија - Египет и Русија - Шведска.

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Ракомет

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Read more

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Read more

Вардар против Елверум ја прекина серијата без победа во Лигата на шампиони

Read more

Познати двојките за стартот на ракометниот куп

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе