Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос продолжува да собира титули. Тој е избран за најдобар дефанзивец во историјата.

Ваква анкета вчера беше објавена од France Football, кој ги запраша своите читатели: „Дали Серхио Рамос треба да се смета за најдобар дефанзивец во историјата? Дури 62% од гласачите одговорија со „да“.

Легендата на „кралскиот клуб“ има многу успеси во кариерата. Меѓу нив е и најефикасниот дефанзивец во историјата со повеќе од 100 гола, од кои последниот во мрежата на Каталонците во саботата. Покрај тоа, тој има 5 титули во Шпанија, 4 Лиги на шампиони, два Купа на Шпанија, 3 Суперкупа, 3 Суперкупа на Европа, 4 трофеи од Светското клупско првенство, а со репрезентацијата на Шпанија стана Светски шампион во 2010 година, како и двапати европски во 2008 и во 2012 година.

Remote video URL
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Фудбал

ПМФЛ: Шкендија триумфираше во Велес

Read more

Навивачите разочарани од восочната фигура на Меси

Read more

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Read more

Наполи официјално го преименува стадинот во чест на Марадона

Read more

Спорт

ПМФЛ: Шкендија триумфираше во Велес

Читај повеќе
  • play_arrow

Навивачите разочарани од восочната фигура на Меси

Читај повеќе

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Читај повеќе

Наполи официјално го преименува стадинот во чест на Марадона

Читај повеќе

Додека Пандев и соиграчите се мачеа, резервите си играа на смартфоните

Читај повеќе

Заврши авантурата на Патрик Виера во Ница

Читај повеќе
  • play_arrow

Грожан: Умирав среде пламенот, но ќе возам на последното ГП

Читај повеќе

Левандовски за откажувањето на Златна топка: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

Читај повеќе

Данците се откажаа, двата квалификациски турнира ќе бидат во Скопје

Читај повеќе