Распродажба во Барса: До недела треба да собере 70 милиони евра

Раководството на Барселона сака итно да се раздели со некои свои фудбалери, за да ја наполни својата каса, тврди Marca.

Според весникот, каталонскиот клуб треба да инкасира 70 милиони евра од продажба на играчи, за да не ја заврши финансиската година во загуба.

Токму затоа договорот за Јаспер Силесен ќе биде остварен како продажба и потоа ќе биде купен Нето. Така клубот ќе земе приход меѓу 25 и 30 милиони евра за холандскиот голман и денови подоцна ќе ги врати, за да го донесе голманот на Валенсија.

Други играчи кои се дел од распродажбата на Барса и чекаат на излезна врата се Андре Гомеш, Рафиња и Денис Суарез.

Најблиску до разделба со Барса е Португалецот Гомеш, кој ќе биде купен од Евертон за 25 милиони евра.

Големите финансиски операции на „Камп Ноу“ ќе се извршат по 1 јули, кога почнува новата финансиска година.

реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Read more

Фудбал

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Read more

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Read more

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Read more

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Read more

Спорт

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Читај повеќе

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Читај повеќе

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Читај повеќе
  • play_arrow

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Читај повеќе

Хамилтон не барал од пилотите да клекнат

Читај повеќе
  • play_arrow

На 4 кола до крајот Зенит ја одбрани титулата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пандев со 93. гол во Серија А, Наполи ја доби Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса им се врати на победите, рекорди за Меси и Фати

Читај повеќе