Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Успешната манекенка Емили Ратајковски, која многумина ја сметаат за една од најубавите жени во светот, ги изненади сите со храбрата промена на фризурата.

Имено, таа на својот Instagram профил објави серија фотографии на кои позира на кревет, а сите веднаш забележаа дека Емили се откажа од долгата кафена коса и сега има многу кратка фризура.

Оваа промена воопшто не им се допадна на нејзините следбеници.

„Се надевам дека ова е перика“, „Кога жените ќе сфатат дека кратката коса на никого не му стои?“, „Само бабите можат да носат кратка коса“, „Ова е страшно“, „Изгледа ужасно“, се нижеа реакции.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Сепак, еден коментар особено се истакна.

„Дајте ѝ недела дена и заменката 'таа' ќе ја замени со „тоа/тие'“, напиша еден следбеник, но оваа шега на многумина не им се допадна.

За потсетување, Емили Ратајковски го роди своето прво дете пред две години. Тогаш изјави дека ќе го воспитува родово неутрално, додека тоа само не одлучи каков пол ќе биде.

реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Стил

Како Југословенките се дотеруваа во 60-тите?

Read more

Сите погледи во Кан вперени кон фаталната Русинка

Read more

Страстен бакнеж за Адријана Лима во Кан

Read more

Анџелина Џоли има нова професија

Read more
 

Магазин

Кафе или зелен чај: Што ќе ве разбуди подобро?

Читај повеќе
  • play_arrow

Болоња: Потценет туристички рај во кој ќе уживаат гастрономите

Читај повеќе
  • play_arrow

10 мистерии за Бермудскиот триаголник кои никој не може да ги објасни

Читај повеќе

Оригинален рецепт за мексикански палачинки

Читај повеќе

Расте бројот на млади пушачи во Германија

Читај повеќе

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Читај повеќе

Во кој хороскопски знак се раѓаат најголемите мајстори за манипулација?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Читај повеќе

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Читај повеќе