Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Додека некои мачки не преферираат да гледаат телевизија, други уживаат во тоа. Една сопственичка на мачка го сними нејзиното милениче додека љубопитно го гледаше „The Lion King“.

Мачето Баблс толку многу се внесе во дејството на филмот што се качи на дел од мебелот на кој се наоѓа телевизорот и се крена на задните нозе за подобро да гледа што се случува.

Во моментот кога ќе се појави лав на екранот, Баблс толку многу се возбуди што изгуби рамнотежа и падна од полицата.

Снимката стана хит на социјалните мрежи и има над милион прегледи.

„Слатко и љубопитно маче. Многу е љубопитно. Сирото маче, но морам да се насмеам“, се дел од коментарите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bubbles (@bubs.meow)

Тагови
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Чек дис аут

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Read more

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Read more

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Read more

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Читај повеќе

Рецепт на денот: Макарони со пилешко во крем сос

Читај повеќе

Кладилничарски идиот на денот

Читај повеќе