Реакцијата на Мис Нигерија ги инспирира жените ширум светот

Реакцијата на Мис Нигерија Никачи Даглас при соопштувањето за победата на Мис Јамајка, на натпреварот за најубава жена во светот, ги освои симпатиите на жените на интернет.

Убавицата од Нигерија не се воздржа кога слушна дека победник на изборот Мис на светот за 2019 година е нејзината колешка Тони Ен Синг од Јамајка. Даглас почна да скока и да вика од среќа, покажувајќи искрена радост поради успехот на нејзината пријателка.

„Кога вашата пријателка ќе почне нова работа, терапија или што било кое ќе ѝ го подобри животот бидете како Мис Нигерија“, гласи еден од коментарите на Twitter.

Нејзината среќа исто така се однесува и на тоа што за првпат Мис САД, Мис Тин САД, Мис Америка, Мис Универзум и Мис на светот се црни жени.

Откако ја презеде круната Синг светот изјави дека е почестена и благодарна за можноста што ја добила, но дека најмногу размислува за реализација на плановите кои ги има.

23-годината Синг има дипломирано психологија и женски студии на Универзитетот во Флорида, а планира наскоро да запише Медицински факултет.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Стил

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Read more

Поглед во авионот на Путин вреден 455 милиони евра

Read more

Фит и во петтата деценија: Лонгорија изгледа неверојатно

Read more

Никол Шерцингер изгледа неверојатно на 42 години

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе