Фудбал

Реакцијата на Путин по првиот гол на Русија е бесценета

14. јуни 2018 - 20:08 | А.С.

Русија го отвори Светското првенство 2018 со сензационална победа над тимот на Саудиска Арабија од 5:0 на стадионот „Лужники“.

Рускиот претседател Владимир Путин го следеше натпреварот од трибините заедно со принцот Мохамед бин Салман и спортски се позрави со него кога Русија го постигна првиот од петте гола против Саудијците.

Принцот ја прифати подадената рака и двајцата продолжија да го следат натпреварот.

Коментирај