Реал ги победи „фенерите“ на стартот на Евролигата

Реал Мадрид го совлада Фенербахче со 81-77 во судир меѓу два од фаворитите во првото коло од кошаркарската Евролига.

Двете екипи ја посакуваат титулата од турнирот, откако минатата сезона загубија во полуфиналето.

Реал Мадрид успеа да триумфира по подобрата игра во одбраната и неочекуваниот џокер во лицето на Џефри Тејлор, кој заврши со 19 поени и 8 асистенции.

За Фенербахче, Нандо де Коло постигна 22 поени, а Дерик Вилијамс заврши со 19 и 10 скокови, откако Американецот ги одигра сите 40 минути, што е навистина извонредно.

Останати натпревари од вчера:

Химки – Макаби 89:83
Панатинаикос – Црвена звезда 87:82
Баерн – Олимпија Милан 78:64.

реклама

Официјално: „La casa de papel“ добива петта сезона

Read more

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Read more

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Кошарка

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Read more

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Read more

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Read more

Новата сезона во АБА ќе почне на 19 септември

Read more

Спорт

  • play_arrow

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо со пенали го спаси Јуве од пораз на дуелот со Аталанта

Читај повеќе

Норвич испадна од Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Читај повеќе

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе