Реал Мадрид има план за Холанд

Реал Мадрид не се откажува од Ерлинг Холанд.

Пакојо Делгадо, новинар од Cadena SER во Мадрид, тврди дека Флорентино Перес го гледа Холанд како замена за Бензема и има план да го доведе.

„Перез има план да го донесе Холанд во Реал. Норвежанецот има отштетна клаузула во договорот со Манчестер Сити. Кога некој ќе ја плати таа сума на Сити, Норвежанецот може да го напушти клубот. Претседателот на Реал сака да има робот во својот клуб, а тој робот се вика Холанд“, тврди Делгадо.

URL

Шпанските медиуми наведуваат дека норвешкиот напаѓач би можел да го напушти Манчестер Сити со обештетување од 200 милиони евра.

Холанд (22) минатата година пристигна во Манчестер Сити од Борусија Дортмунд за 60 милиони евра, а Норвежанецот сезонава на 26 натпревари постигна 31 гол за англискиот клуб.

реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Читај повеќе

Пике официјално се пофали со новата девојка

Читај повеќе