ЛА ЛИГА 2020/21

Реал Мадрид ја победи Барса на Камп Ноу

Шпанскиот шампион Реал Мадрид го освои првото издание на Ел Класико оваа сезона по победата од 3:1 на гостувањето кај Барселона во натпревар од 7. коло на Ла Лига.

Феде Валверде (5), Серхио Рамос (63 од пенал) и Лука Модриќ (90) погодија за „Лос бланкос“. Ансу Фати се запиша повторно за Каталонците.

Така, Реал се врати на најдобар можен начин по два последователни порази во рок од неколку дена, а проблемите на Барселона надвор од теренот се чини влијаат негативно на составот на Роналд Куман.

По натпреварот, Реал се искачи на првата позиција, додека Барса е на незавидното 10. место, но и со дуел помалку од денeшниот противник.

 

реклама

Гејтс: Се ближи крајот на пандемијата

Read more

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Read more

Убавица на денот: Ноам Алон

Read more

Каков секс сакаат жените?

Read more

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе