AS: Реал на лето ќе донесе два играча за над 220 милиони евра

На списокот на желби на Кралскиот клуб за наредното лето се наоѓаат два играча на Манчестер Сити,л тврди познатиот шпански медиум.

Како што пишува шпанскиот весник AS, Реал Мадрид наредното лето ќе настојува да го засили својот состав преку носење во Мадрид на Ерлинг Браут Холанд и Жуау Канселу.

Идното лето Португалецот Канселу ќе има 29 години, а неговиот евентуален трансфер би можел да чини помеѓу 40 и 50 милиони евра.

Според AS, латералниот бек Канселу е свесен за интересот на Реал Мадрид за него и не би имал ништо против наредната сезона да го носи дресот на шпанскиот великан. Пред да дојде во Сити играше за Јувентус, Интер, Валенсија и Бенфика.

Норвешкиот гологетер Холанд има откупна клаузула од 180 милиони евра која има важност до летото 2024 година. Се чини дека Реал има намера да ја активира оваа баснословна каузула за да го донесе еден од најдобрите голгетери на денешницата. Според изворот, ниту Норвежанецот не ја има затворено вратата за преселба на „Бернабеу“. Холанд летоска дојде во Сити од Бортусија од Дортмунд, а претходно играше и за Салцбург, Молде и Брине.

Шпанците пишуваат и дека наредното лето Реал Мадрид за трансфери ќе има на располагање буџет од 425 милиони евра.

реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Фудбал

Вонредно коло кај прволигашите: Нов пораз за Вардар, Тиквеш убедлив

Read more

Ново правило во фудбалот: Се воведува портокалов картон, ќе го покажува четвртиот судија

Read more

Норвешкото чудо сруши уште еден ЛШ рекорд

Read more

Пеналот за ПСЖ го разгневи фудбалскиот свет, легендите револтирани

Read more
 

Спорт

Македонија наредната сезона нема да има тим во Лигата на шампиони на ЕХФ

Читај повеќе

Вечерва во Скандинавија почнува женскиот Мундијал

Читај повеќе

Вонредно коло кај прволигашите: Нов пораз за Вардар, Тиквеш убедлив

Читај повеќе

Ново правило во фудбалот: Се воведува портокалов картон, ќе го покажува четвртиот судија

Читај повеќе

Норвешкото чудо сруши уште еден ЛШ рекорд

Читај повеќе

Пеналот за ПСЖ го разгневи фудбалскиот свет, легендите револтирани

Читај повеќе

Баерн за Вирц ќе го урне клупскиот рекорд

Читај повеќе
  • play_arrow

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Читај повеќе

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе