Реал сака да организира меч Федерер – Надал на обновениот Бернабеу

Реал Мадрид сака да организира натпревар помеѓу Роџер Федерер и Рафаел Надал на реновираниот стадион „Сантjаго Бернабеу“.

Според As, мадридскиот клуб планира да организира ревијален натпревар кога ќе завршат работите на стадионот во летото 2023 година.

Монтажната трева ќе му овозможи на Реал Мадрид да постави каква било подлога потребна за настани од секаков вид.

Вреди да се напомене дека Надал е навивач на Реал Мадрид.

Федерер неодамна го најави своето пензионирање. Неговиот последен турнир ќе биде Лејвер купот во Лондон следната недела.

реклама

Тенис

Ѓоковиќ: Како што Коби велеше - ги мразат само најдобрите

Read more

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Read more

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more
 

Спорт

Шкупи потврди заминување на дури 8 фудбалери

Читај повеќе

Пораз во три сета за одбојкарките против Латвија

Читај повеќе

Влазнија по само два месеца го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Реал најде замена за Бензема - го сака Кејн на Бернабеу

Читај повеќе

Канатларовски повика 25 млади играчи за контролките со Ерменија и Малта

Читај повеќе
  • play_arrow

Нејмар и Меси во промотивното видео за новиот дрес на ПСЖ

Читај повеќе

Почетино веднаш започна чистка: 14 имиња на списокот на непожелни

Читај повеќе

Кејн ќе стане „деветка“ во Реал за 115 милиони евра?

Читај повеќе

Баскирото не му кревал на Манчини, мислел му ѕвонат од телешоп

Читај повеќе