ЛА ЛИГА 2020/21

Реал снема муниција во Сан Себастијан

„Кралевите“ со реми без голови на гости кај Реал Сосиедад ја почнаа новата сезона во Шпанија.

Реал Мадрид гостуваше во Сан Себастијан во Баскија во првото коло од новата сезона во Ла Лига. Походот кон одбраната на титулата го почна неславно играјќи 0:0 со Реал Сосиедад.

Зинедин Зидан не можеше да смета на повредените Еден Азар, Марко Асенсио, Иско и Лукас Васкес, па во првите единаесет играше со Родриго, Мартин Одергард и Жуниор Винисиус зад голгетерот Карим Бензема кој не ја почна сезоната со гол.

Реал повеќе напаѓаше, но ударите на гостите или завршуваа вон рамките на голот или беа успешно блокирани од домашните играчи.

Најсериозната шанса ја имаа домаќините кога во 43. минута Александер Исак излезе еден на еден со Тибо Куртоа, но мадридскиот голман го прочита неговиот удар.

Remote video URL
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Фудбал

Ливерпул дојде до бројката од 10.000 голови

Read more

Зидан: Ова ќе биде тешка година за нас

Read more

Два гола на крајот го спасија Реал од нов неуспех во Лигата на шампионите

Read more

Барселона потврди, Бартомеу ја напушта претседателската функција во клубот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Ливерпул дојде до бројката од 10.000 голови

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан: Ова ќе биде тешка година за нас

Читај повеќе
  • play_arrow

Два гола на крајот го спасија Реал од нов неуспех во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Барселона потврди, Бартомеу ја напушта претседателската функција во клубот

Читај повеќе

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе