Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Новиот смартфон на Realme конечно пристигнува на европскиот пазар и ќе се продава по цена од 499 евра. X3 Superzoom најпрвин ќе биде лансиран во Шпанија и Велика Британија, заедно со новите уреди на кинеската компанија - Realme Watch и Realme Band.

Моделот X3 Superzoom има перископски зум објектив кој досега е вграден само на Samsung Galaxy S20 и моделот Oppo Find X2 Pro.

Овој објектив има сензор од осум мегапиксели кој овозможува зголемување до пет пати, заедно со примарната камера од 64 мегапиксели.

Х3 Superzoom има 6,6-инчен екран со резолуција од 1080 пиксели и брзина на освежување од 120 Hz. Од предната страна е селфи камерата од 32 и 8 мегапиксели.

Уредот поседува Snapdragon 855+ процесор и батерија од 4.200 mAh.

Ќе биде достапен во бела и сина боја.

Remote video URL
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Вести

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Read more

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Read more

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Read more

Јапонците направија паметна маска за лице

Read more

Гик

  • play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Читај повеќе

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе