Реалното шоу со најголемата парична награда досега доаѓа на Netflix

Netflix откри дека реалното шоу Squid Game: The Challenge ќе има премиера овој ноември. Премиерата доаѓа 17 месеци откако Netflix го одобри шоуто.

Реалното шоу е инспирирано од популарната корејска серија Squid Game, која беше објавена во 2021 година. Во серијата, 456 натпреварувачи во слаба финансиска состојба, од севернокорејски бегалци до пропаднати бизнисмени, се борат за награда од 45,6 милијарди јужнокорејски вони (приближно 33 милиони евра). Натпреварувачите играат смртоносни верзии на игри од детството за да ја добијат наградата, а само еден може да биде победник.

Во најголемото реално шоу на Netflix досега, 456 играчи ќе се натпреваруваат за награда од 4,56 милиони долари, што е најголемата парична награда во реално шоу досега.

Во шоуто од десет дела, натпреварувачите ќе се натпреваруваат во серија игри инспирирани од серијата и некои нови. Нивните стратегии, сојузи и карактер ќе бидат ставени на тест кога конкуренцијата ќе си заминува.

Реалното шоу се снимаше во Велика Британија, а на него работеа продуцентските куќи Studio Lambert и The Garden, пренесува Deadline. Извршни продуценти се Стивен Ламберт, Тим Харкурт и Тони Ајрланд од студиото Ламберт и Џон Хеј, Никола Хил и Никола Браун од Гарден.

На почетокот на оваа година, Netflix имаше проблеми со безбедносната проверка дека мора да поминат сите емисии снимени во Велика Британија. Имено, на сетот имало повреди, за што на натпреварувачите им била укажана лекарска помош. По тој инцидент работата продолжила според планот, па Заводот за заштита при работа немало потреба да се вклучи во снимањето.

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Филм & ТВ

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Read more

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе