Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Австралиската актерка ребел Вилсон откри дека била жртва на вооружено киднапирање во Африка. Таа и уште неколку нејзини пријатели биле киднапирани од група мажи и задржани во текот на целата ноќ.

„Тоа се случи во Мозамбик. Заедно со неколку пријатели се возевме во камион, а потоа до нас дојдоа луѓе со возило полно со оружје", изјави актерката за телевизијата Sky.

„Имаа големи пушки со кои ни се закануваа и нѐ однесоа во напуштена куќа. Сфатив дека навистина добро се справувам во кризни ситуации затоа што се однесував како некаков ‘воодач на тимот’. Предложив да се држиме за раце затоа што се плашев дека би можеле да му направат сѐ и сешто на некој од нас, ако успеат да го издвојат во текот на ноќта“, објасни таа.

Следното утро киднаперите ги ослободиле, а Вилсон смета дека киднаперите всушност го искористиле нивниот камион за шверц, па затоа морале да ги натераат да го напуштат возилото.

„Само што дојдоа следниот ден и рекоа дека можеме да одиме, и дека нашиот камион е подготвен. Неколку часа подоцна, веќе бевме надвор од Мозамбик. Најверојатно нè искористија за шверц на нелегална стока складирана на дното на камионот“, рече актерката.

реклама

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Read more

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Raya and the Last Dragon“ го освои бокс-офисот

Read more

Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Read more

Топ 20 најдобри песни на принцези од Disney

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Raya and the Last Dragon“ го освои бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ибра и Михајловиќ запеаја на Санремо

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри песни на принцези од Disney

Читај повеќе
  • play_arrow

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Читај повеќе

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Црквата реагира на „сатанистичката“ песна за Евровизија на Кипар

Читај повеќе