Рецепт на денот: Бомбици со кокос

Едноставен рецепт со кокос.

Потребни состојки:

100 г чоколадо

50 г маскарпоне

50 г путер

80 г кокос

80 г бисквити

Начин на подготовка:

Растопете чоколадо, путер и маскарпоне и додајте бисквити и кокос, по вкус малку цимет и ванилин шеќер и повторно измешајте.

Веднаш направете бомбици кои ќе ги извалкате во кокос. Оставете ги во фрижидер. Ако сакате, може да ги извалкате во бисквити. Може да додадете лешници или мелени ореви.

реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more
Седум славни личности кои имале тежок почеток

Седум славни личности кои имале тежок почеток

Read more
Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Read more
Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Мелено месо со зеленчук во бел сос

Read more

Идеја за десерт: Мафини со сливи и цимет

Read more

Рецепт на денот: Кремасто рижото со печурки и пармезан

Read more

Десет грешки поради кои не ви се погодува ајварот

Read more
 

Магазин

Дали може да опстои бракот без секс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Читај повеќе

Жестока дебата: Кој треба да прими трета доза од вакцината против ковид?

Читај повеќе

Човекот кој можеше да го спаси „Титаник“ не добил дозвола да се качи на бродот

Читај повеќе

Зошто имаме желба за благо после јадење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Мелено месо со зеленчук во бел сос

Читај повеќе

Пет причини зошто секс после тренинг е супер идеја

Читај повеќе

Холанѓаните се смалуваат, но сепак се највисоките луѓе во светот

Читај повеќе