Рецепти

Рецепт на денот: Чорба од целер со кнедли

18. ноември 2019 - 11:16 | Кајгана/МИА

Лесен рецепт за вкусна и ароматична чорба со вкус на целер.

Потребно е:

1 поголем корен од целер
1,5 л пилешка супа (може и вода)
50 г путер
1 поголем компир

за запршката:

100 г путер
40 г бело брашно

за кнедлите:

2 белки
40 г гриз

2 жолчки
малку сок од лимон
сол, бел бибер
мелено морско оревче

Подготовка:

– Коренот од целер измијте го убаво, излупете го, исечете го на помали коцки и пропржете го на 50 г путер.

– Сипете 1,5 л пилешка супа (или вода). Во супата ставете и еден компир исецкан на коцки.

– Кога ќе омекнат целерот и компирите испасирајте ги и вратете ги во супата.

– Направете запршка од 100 г путер и 40 г брашно. Запршката треба да остане бела. Полека сипете ја во супата со постојано мешање.

– Преминете на подготовка на кнедлите. Изматете ги во цврст шлаг двете белки. Додадете 40 г гриз и убаво измешајте. Со лажиче земајте од смесата и спуштајте ги кнедлите во врелата супа.

– Изматете ги жолчките и полека додадете ги во супата со  постојано мешање. Во супата сипете и малку сок од лимон. Зачинете со сол, бел бибер и морско оревче, по вкус.

Коментирај