Рецепт на денот: Домашен протеински леб

Лебот е полн со јаглехидрати и често се наоѓа на листата на нездрава храна.

Квалитетот на лебот зависи од видот на житариците и состојките што се користат за негово правење. Лошата „репутација“ на лебот главно се должи на масовната употреба на белиот леб.

Сè почесто на пазарот можеме да најдеме протеински леб, најчесто направен од различни семиња. Но, свежо печениот леб секогаш има предност пред ваквите лебови (но не и оној од класично бело брашно).

 

Лебот е одличен извор на (сложени) јаглехидрати, односно енергија, но и влакна, фитохемикалии, витамини и минерали. Доколку досега сте консумирале претежно бел леб или производи од бело брашно, обидете се да замените 50% од вкупниот внес на јаглехидрати со интегрални верзии, односно сложени јаглехидрати. На овој начин ќе добиете повеќе влакна, протеини, витамини и минерали, подолго ќе се чувствувате сити, а шеќерот во крвта ќе ви биде постабилен. Тоа значи дека концентрацијата, фокусот и енергијата ќе ви бидат подобри.

Рецепт за домашен протеински леб

За да направите домашен протеински леб, потребна ви се квалитетни намирници - овесно, бадемово брашно, брашно од ленено семе и прашок за печиво се дел од состојките кои ќе ви бидат потребни за да го направите овој здрав леб.

Состојки:

- 250 гр овесно брашно

- 30 гр брашно од наут

- 15 гр кокосово брашно

- 15 гр брашно од ленено семе

- 15 гр бадемово брашно

- 10 гр прашок за печиво

- 500 гр свежо посно сирење

- 15 гр кујнска сол

- 4 јајца со големина М

Подготовка:

Подгответе го калапот така што ќе го обложите со хартија за печење и загрејте ја рерната на 170°C. Сите суви состојки добро измешајте ги, а во посебен сад измешајте ги сирењето, солта и додадете ги јајцата едно по едно.

Сувите состојки измешајте ги во сувите и добро замесете. Смесата потоа рамномерно се распоредува во калапот и се израмнува. По желба може да ставите лупени семки од тиква и/или сончоглед одозгора.

Ставете ја смесата да се пече во загреана рерна околу 45 минути.

Лебот ќе добие златно-кафеава кора, а кога ќе ја прободите средината со чепкалка ќе останат влажни трошки на чепкалката.

Печениот леб извадете го од калапот и превртете го на решетката за ладење. Многу е важно лебот добро да се излади и да се исуши, па покријте го со чиста памучна крпа и оставете да се излади преку ноќ на собна температура.

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Рецепти

Џамбалаја - американски специјалитет од ориз, пилешко и колбаси

Read more

За гурмани: Пекарски компир со сланина и кашкавал

Read more

Рецепт на денот: Особуко - милански говедски специјалитет

Read more

Рецепт на денот: Бело месо во ароматичен сос

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе