Рецепт на денот: Лосос со мед и лук

Рибата треба да биде на вашето мени најмалку еднаш во неделата, а еден од подобрите избори е лососот.

Оваа морска риба е здрав и вкусен извор на витамините B12 и D, како и омега 3 киселини и антиоксиданси. Во 100 грама свеж лосос има 13,6 грама масти, 19, 9 грама протеини, 24 мг калциум, 0,80 мг железо...

Овој рецепт е многу едноставен и брзо се приготвува. Комбинирајте го со зеленчук и ручекот е готов!

реклама

Рецепти

Најдобриот рецепт за посни крофни

Read more

Брз и вкусен појадок: Банички со спанаќ

Read more

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Read more

Рецепт на денот: Пилешки гулаш

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 филмски парови кои се различни видови

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за посни крофни

Read more
play_arrow

Netflix објави трејлер за СФ трилерот „Oxygen“

Read more
play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Read more
play_arrow

Нашата планета, нашиот дом

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни мускули со Памела

Read more
play_arrow

Дај ми да се напијам

Read more
play_arrow

23 трикови за преживување што ќе ви бидат од корист

Read more
play_arrow

Спасување дете од воз во последен момент

Read more
play_arrow

Група луѓе излегоа од автомобилите за да го расчистат патот за амбулантно возило

Read more
play_arrow

Спасување ранета кукавица

Read more
play_arrow

Кој е најболниот убод од инсект?

Read more