Рецепт на денот: Милиброд со желе, локум и суво грозје

Идеја за десерт за велигденската трпеза.

Потребни состојки:

150 мл вода

150 мл млеко

150 мл јогурт

2 јајца

1 квасец

150 г шеќер

Околу 1 кг брашно

Локум, желе, суво грозје, чоколадо, крем

Начин на подготовка:

Измешајте ги прво течните состојки со квасецот па додадете ги сувите. Замесете меко тесто и поделете го на 4 дела. Оставете го тестото да се удвои.

Секое топче го сукате посебно за посебен милиброд, значи излегуваат 4 милиброди. Исукајте кора и ставете сечкан локум, желе и суво грозје или чоколадо и крем. Завиткајте ја кората како на видеото и малку издолжете ја и развлечете ја. Пресечете ја на пола и затворете ги краевите и сплетете како плетенка. Ставете ги секое во посебен дел на хартија за печење. Оставете ги повторно да нараснат и премачкајте ги со јајце и шеќер.

Печете ги во загреана рерна на 140-150 степени околу 30-40 минути и оставете ги целосно да се изладат, па исечете ги.

 

реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Макарони со пилешко во крем сос

Read more

Рецепт на денот: Пилешко со тиквички и ѓумбир

Read more

Предлог за ручек: Крокети од компири со шунка и кашкавал

Read more

Здраво и вкусно: Смути со јагоди и авокадо

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Читај повеќе

Рецепт на денот: Макарони со пилешко во крем сос

Читај повеќе

Кладилничарски идиот на денот

Читај повеќе