Рецепт на денот: Печен компир со два вида сирење

Лесен прилог кој одлично оди со сезонска салата.

Потребни состојки за 4 лица:

-1 кг варен компир

-4 јајца

-300 г кашкавал

-300 г кравјо сирење

-100 мл масло

-сол, бибер по желба

-250 мл павлака за готвење

Начин на подготовка:

Сварениот компир исечете го на половина и ставете ги парчињата во намрсен плех за печење.

Во чинија измешајте ги останатите состојки и со смесата прелијте го компирот. Измешајте убаво со лажица, да биде еднакво распоредено.

Печете во загреана рерна на 200 степени, додека не порумени.

Послужете додека е топло, со сезонска салата.

Тагови
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Рецепти

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Read more
Шпански омлет за совршен појадок

Шпански омлет за совршен појадок

Read more

Како до совршено вкусна паста без варење во вода?

Read more
Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Read more
 

Магазин

  • filter

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Читај повеќе

Пиењето алкохол за ХИВ позитивните може да значи смрт

Читај повеќе

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Читај повеќе

Пет навики кои го забавуваат губењето маснотии во пределот на стомакот

Читај повеќе
  • play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Читај повеќе

Дали детето ви е разгалено?

Читај повеќе

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Читај повеќе