Рецепт на денот: Пица мафини

Брзи, вкусни и лесни – пица мафини. Може да ги направите за појадок, ужинка или вечера и да ги чувате во фрижидер во добро затворен сад или зипер кесичка.

Ако сакате поздрава варијанта, може да направите замена на белото брашно со овесно. Една шолја бело сенаменско брашно се заменува со 1 1/4 овесно брашно.

реклама

Рецепти

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Read more

Идеја за ручек: Рижото со тиквички и сланина

Read more

Предлог за ручек: Шницли во сос со нане

Read more

Идеја за појадок: Солени стапчиња со сусам

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 20 најзлобни филмски смеења

Read more
play_arrow

Направете сами - производи за нега на кожа

Read more
play_arrow

Дали луѓето би можеле да трчаат со брзина на гепард?

Read more
play_arrow

Лесен колач со јаболка

Read more
play_arrow

Најлошите јануарски трансфери на сите времиња: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Како да закажете состанок на Zoom преку мобилната апликација?

Read more
play_arrow

Трансформација: 10 години секојдневни селфиња во видео од 2 минути

Read more
play_arrow

Најдобрите снимки со поларни мечки во 2020

Read more
play_arrow

Најчудните моменти од 2020

Read more
play_arrow

Најдобрата фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Стоте фејлови на кои најмногу се смеевме во 2020

Read more
play_arrow

20 славни личности кои си ги уништија кариерите во 2020 година

Read more