Рецепт на денот: Пилешко во сос со куркума

Вкусно јадење што се подготвува брзо и лесно.

Состојки:

400 гр пилешко бело месо

200 мл јогурт

1 кафена лажичка сенф

сол, бибер

1 лажичка куркума

коријандер

магдонос

Подготовка:

Пилешкото се сече на коцки и се пржи во тава без маснотии. Додадете јогурт, сенф, сол и бибер, па куркума и коријандер. Потоа промешајте, па динстајте на умерен оган додека не испари целата течност, уште околу пет минути.

Кон крајот на динстањето посипете со сечкан магдонос.

Ова вкусно пилешко може да го послужите со ориз или варен компир.

реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Рецепти

Рецепт од Србија: Сарма полнета со коленица

Read more

Карамелизирано бело месо во слатко-кисел сос од пиво

Read more

Неодолив пилав со јагнешко и лук на узбекистански начин

Read more

Идеја за вечера: Тако шпагети со мелено месо

Read more
 

Магазин

Зошто на патниците во авион не им е дозволено да ги менуваат седиштата?

Читај повеќе

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Читај повеќе

Рецепт од Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе