Рецепт на денот: Полнет модар патлиџан

Предлог што да зготвите за ручек.

Потребни состојки:

1 кг модар патлиџан

Балсамико

2 лажици маслиново масло

3-4 чешниња лук

Сол, бибер, босилек, магдонос

Моцарела

Домати

Начин на подготовка:

Исечкајте го модриот патлиџан по должина или на кругови, по ваша желба. Прелијте ги парчињата со балсамико, маслиново масло, ситно исечкан лук и зачинете ги. Оставете ги 6 часа во фрижидер.

Откако ќе ги извадите од фрижидер, наредете ги во тава, одозгора наредете домати и моцарела и ставете ги во рерна. Печете околу 10-15 минути.

реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Read more

Рецепти

Лосос на три начини

Read more

Марио готви меци пакери

Read more

Идеја за појадок: Мафини со сирење и зеленчук

Read more

Десерт на денот: Колач со лешници и чоколадо

Read more
 

Магазин

  • filter

Дизајн „боли глава“

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто е добро да одгледувате растенија во вашиот дом?

Читај повеќе

Белоглавиот мршојадец Сунчица се врати на Балканот

Читај повеќе

Австрија не признава руска и кинеска вакцина за во „зелениот пасош“

Читај повеќе
  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе