Рецепт на денот: Шпагети во кремаст сос со печурки

Предлог што да подготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

Шпагети

3 лажички путер

1 лажичка маслиново масло

Исечкани шампињони

Прстофат сол и бибер

4 чешниња лук

Кашкавал

2 лажици ситно исечкан магдонос

Начин на подготовка:

Сварете ги шпагетите според упатството на пакувањето. За тоа време, испржете ги печурките. Во тава додајте лажица путер и лажица масло и загрејте го на средна температура. Додајте ги шампињоните, зачинете со сол и бибер и пржете околу 5 минути. Додајте го лукот, остатокот од путерот и пржете уште 2-3 минути. На крај, додајте го кашкавалот и промешајте. Декорирајте со магдонос.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Read more

Рецепт на денот: Шпагети со пармезан и чери домати

Read more

Шест златни правила за здраво готвење

Read more

Идеја за ручек: Пилешко ќофте во сос од сенф

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе